Nevruz Bayramı Mesajları


36
13 shares, 36 points

Nevruz Nedir?

Nevruz bazı ülkelerde yeni yıl anlamına gelmekle birlikte bizde baharın gelişini müjdelemek anlamına gelir. Nevruz birçok ülkede kutlanmaktadır.

İlk olarak(Yazılı) 2.yüzyılda Pers kaynaklarında geçen Nevruz, İran ve Bahai takvimlerinde yılın ilk günü olarak geçer ve kutlanır. Her topluluk Nevruz bayramını farklı kutladığı görülmektedir. Bazı topluluklar 21 Mart’ta kutlarken bazıları 22 veya 23 Mart’ta kutlarlar. Anadolu ve Orta Asya Türk halklarında Ergenekon’dan çıkışı ve baharın gelişi olarak kutlanır.

Nevruz Bayramı Mesajları

Merhabalar bu sayfamızda Nevruz bayramı sözleri, nevruz bayramı mesajları, güzel nevruz bayramı sözleri, nevruz bayramı nedir? yer alır.

Baharla birlikte doğada yaşanan hareketlilik, ortaya çıkan renk şöleni, bir bütünü oluşturan farklılıkların gözler önüne serdiği manzara, doğayla insan bütünleşmesini, çeşitliliklerin toplumsal hayata kattığı zenginliği de temsil etmektedir. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Nevruz Özgürlüğün bayramı, barış ve kardeşliğin sembolü, baharın müjdecisi

Bereketin, beklentilerin, huzurun ve mutluluğun başlangıcı olan Nevruz Bayramınız kutlu olsun.

Nevruz, içerdiği güçlü anlamlarla, yeni bir uyanışa, barışa, dostluğa, birlik ve beraberliğe yapılan bir çağrıdır. Nevruz Bayramınız Kutlu olsun.

Doğanın ölü dokusu nevruzla birliktebirtutamsoz.com can bulur. Baharın müjdeleyicisi olan Nevruz Bayramınız Kutlu Olsun.

Nevruz baharın müjdecisidir… Nevruz barışın simgesidir, Nevruz özgürlüğün bayramıdır..

Huzur, barış ve mutluluğun egemen olması dileğiyle Nevruz Bayramını kutluyor, saygılar sunuyorum

Şanlı tarihimizden, ecdadımızdan gelen ve yüzlerce yıldır yakılan nevruz ateşiyle baharın gelişini kutlarken, bizleri birbirimize kenetleyen, bağlayan ortak kültür değerimiz olan bayramınızı kutluyor, sağlık, mutluluk, huzur ve bereket dolu yarınlar diliyorum.

Türk’ün, Türk Milletinin Bayramı “Sultan Nevruz” Kutlu Olsun.

Türk dünyasında “Sultan Nevruz” adıyla kutlanan bu milli bayramın; tarihiyle, coğrafyasıyla, şiiriyle, şarkısıyla, gelenek ve görenekleriyle kutlu olmasını dilerim.

Nevruz, yüzyıllardır bütün Türk dünyasında dostluk, sevgi, coşku ve dayanışmanın adıdır. Yaşamabirtutamsoz.com sevincinin, bolluk, bereketin egemen olduğu bir dünyanın bayramı kutlu olsun.

Nevruz’un, kalplerdeki sevgiyi, birlikte yaşama iradesini güçlendirmesini diliyor, herkesin Nevruz Bayramı’nı kutluyorum.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

36
13 shares, 36 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
0
Güzel
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Duygusal Duygusal
0
Duygusal
Komik Komik
0
Komik
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir