Doğum Günü Mesajları


35
14 shares, 35 points

Merhabalar bu sayfamızda doğum günü mesajları, en güzel doğum günü sözleri, sevgiliye doğum günü mesajları, arkadaşa en güzel doğum günü mesajı, anlamlı doğum günü mesajları, duygusal doğum günü mesajları ve sözleri yer almaktadır.

Doğum Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Tarihte bilinen ilk doğum günü Kleopatraya aittir.Ama doğum günü sadece Mısırlılara ait değildi.

Tarihçi Heredotun yazıtlarına göre Persler için doğum gününün önemi çok büyüktü.Doğum günlerini çok şatafatlı kutlayan Persli zenginler sonu gözükmeyen masalar kurdururlardı.Masalarda ise deve ve öküz eti gibi yiyecekler ikram ederlerdi.Zengin olmayan diğerleri ise küçük baş keserdi.

Tarihteki pasta geleneği ise Yunanlılara aittir.Tanrıça Artemis’e bağlılıklarını sunmak için mumlarla dolu pasta sunarlardı.Pastadaki mumlardan yükselen dumanlar isteklerin Artemis’e ulaşması için önemli olduğuna inanılırdı.

Eski Romada doğum gününü sadece soylular kutlayabilirdi.Özellikle 50 yaşına gelen soylular için sevenleri tarafından parti yapılırdı.

Orta çağda katolik inancı baskın olduğu için doğum günü kutlamak yasaktı.Çünkü pagan inancı olduğu düşünülürdü.

Doğum günlerinde pastaya, girilen yaş kadar mum dikme adeti 16. yüzyıla dayanır.Protestanlık için önemli insanlardan birinin doğum gününde yaşı kadar mum dikilmiştir ve buradan geldiği düşünülür.

Doğum Günü Mesajları

Dilerim yeni yaşında mutlulukların en güzelini yaşar, başarı merdivenlerini kolaylıkla tırmanırsın ve dilerim yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin.

Hayatının her döneminde mutlu ve sağlıklı olmanı diliyorum. Tüm hayallerin gerçekleşsin, hayat güneşin her daim seni aydınlatsın. Canım arkadaşım doğum günün kutlu olsun..

Doğduğun o muhteşem gün bulutları aşarak, adeta bir güneş gibi etrafına aydınlık saçarak girdin hayatımıza. Hep sevgiyle yaşa! Nice mutlu yıllara…

Yılların sormadığı, yolların yormadığı, dostların unutmadığı bir ömür için, bu doğum günün bir başlangıç olsun, yeni yaşın Kutlu olsun.. İyi ki doğdun..

Acı ve hüzün bir yıldız kadar uzak, mutluluk göz bebeğin kadar yakın, umutların gerçek, mutlullukların sonsuz doğum günün kutlu olsun.

Yeni yaşında kalbinin olabildiği kadar sevmem ve her zamankinden daha çok sevilmen dileğiyle yeni yaşın mutlu, doğum günün kutlu olsun.

Geleceğini oluşturarak yaşamını belirleyen her yeni günün bir öncekinden daha güzel, arzularına uygun ve mutluluk getirecek şekilde olmasını dilerim.. Nice güzel doğum günlerine…

Dalgalar vuruyor sahile, yıldızlar parlıyor sonsuz mavide, ben de bitmez sevgimle koşuyorum hep gecelerde. Doğum günün kutlu olsun..

Dünya’da eşsiz bir güzellik varsa; o da kalbindedir. Hayatınınbirtutamsoz.com geri kalanı yüreğinin güzelliği gibi sevgi dolu geçsin. Hep mutlu olman dileğiyle.. Doğum günün kutlu olsun!

Doğum günün kutlu olsun, yarın bugününden daha mutlu olsun.

Belki mutlusun, belki hüzünlü, belkide kırgın ama artık hoş görünün zamanı gelmedi mi? Doğum gününden sonra yeni bir yıla merhaba diyeceksin.. Hayatına yeni bir sayfa açman dileğiyle mutlu yıllar..

Sözde değil özde olmalı sevgiler, sözle değil yürekten verilmeli hediyeler. Doğum günün kutlu olsun.

Şu hayatta eşsiz bir güzellik varsa o da kalbindedir! Yaşamın bundan sonrası kalbinin güzelliği gibi geçsin. İyi ki varsın, doğum günün kutlu olsun…

Her mum hayatının ışığıdır, pastanda ki mumlar çoğaldıkça yaşamın daha çok aydınlanacaktır. Yeni ışığın hayırlı, doğum günün kutlu olsun…

Yeni bir yıla başlarken, sağlık ve mutluluk diliyorum. Acıların, felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla.. Nice yıllara…

Geçmişe bakan geleceği göremez. Geleceği göremeyen ilerleyemez. Hayatta hep emin adımlarla ilerle. İyi ki doğdun.

Sana yüzbinlerce öpücük ve kucak dolusu sevgi yolluyorum.. Bil ki unutulmadın. Aramızda mesafeler olsada her zaman kalbimdesin.. Doğum günün kutlu olsun.

Dilerim yeni yaşında mutlulukların en güzelini yaşar, başarı merdivenlerini rahatlıkla tırmanırsın ve dilerim yüzün hep güler, neşeni hiç yitirmezsin. İyi ki doğdun.

Hayatta en güzel yıllar çabuk geçenlerdir. Geleceğini oluşturacak her yeni günün bir önceki gününden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şeklde olmasını dilerim. Nice yıllara…

İnsanın hayata tutunması için geçerli sebepleri olması gerekir. Sen benimbirtutamsoz.com en büyük sebebimsin. Kardeşten yakın insan. İyi ki doğdun. Doğum günün kutlu olsun.

Üzgünüm, belki yanında değilim ama bil ki kalbimin en derin yerinde bugünü seninle beraber kutluyorum. Yakında görüşmek üzere, Nice yaşlara…

Bugün geride kalan bir yaşını daha doldurmanın mutluluğunu yaşarken geleceğin sana kalbindeki tüm dilekleri vermesini diliyorum. Doğum günün kutlu olsun.

Zaman çok kısa, her yeni yaşında mutluluğa uçarak ulaşmanı, bu hayati tüm güzellikleriyle yaşamanı istediğimi bilmeni istiyorum. Nice yaşlara, doğum günün kutlu olsun.

Yeni bir yıla başlarken, sağlık ve mutluluk diliyorum. Acıların, felaketlerin, geçip giden koca bir yıl gibi geride kalması umuduyla.. Nice yıllara…

Birlikte varalım nice yıllara…

Her doğan güneşte umutlanacağın yeni bir gün ve batan güneşte mutluluğuna mutluluk katacak yeni bir gece olacak yeni bir yaş diliyorum. İyi ki doğmuşsun…

Ama coşkun, ama yorgun, bir yıl daha geçiyor yaşamından.. Olsunbirtutamsoz.com. Sevgilerin en güzeli ile yoğrul, doğum günün kutlu olsun.

Yılların sormadığı, yolların yormadığı, arkadaşların unutmadığı bir ömür için bu doğum günün yeni bir başlangıç olmasını dileriz.. Doğum günün kutlu olsun…

Yeni yaşın dilediğin tüm güzellikleri, beklemediğin sürprizlerle getirsin. MUTLU YILLAR!

Bir kar tanesi gibi eriyip giden hüznün, milyonlarca kum tanesi kadar mutluluğun olması dileği ile… Nice Mutlu Seneler…

Sevgi sevilen kişiye bir armağandır. Kabul edilip edilmemesi önemli değildir. Önemli olan duyguların ifade edilmesidir. Doğum Günün Kutlu Olsun.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

35
14 shares, 35 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
0
Güzel
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Duygusal Duygusal
0
Duygusal
Komik Komik
0
Komik
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir