5 Nisan Avukatlar Günü Mesajları


44
15 shares, 44 points

Avukatlar Günü Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Avukat, insanlara adalet konusunda yön gösteren ve onların hakkını korumayı meslek edinen kimsedir.Peki avukatlar günü ne zaman ortaya çıkmıştır?

3 Ocak 1934’te İzmir’de yapılan avukatlar toplantısı sonucunda kabul edilmiştir.Çalışmalar Nisan ayında başlamış olup 1958’in 5 Nisanında yine İzmir’de yapılan ve 2 gün süren toplantıda Barolar Birliğinin kuruluşuna karar verilmiştir.Ardından 5 Nisan avukatlar günü olarak kutlanmasına karar verilmiştir.Yapılan araştırmaya göre bu tarihte tam 70 sene önce İstanbul’da yapılan baro genel kurul toplantısının İzmir toplantısıyla aynı tarihte yapıldığını düşünürsek neden 5 Nisan seçildiğini anlaşılmış olur.

Avukatlar günü mesajları

Merhabalar bu sayfamızda avukatlar günü sözleri, 5 nisan sözleri, 5 nisan avukatlar günü mesajları, avukatlar günü kutlama, en güzel avukatlar günü sözleri yer alır.

Güvenliğimizin teminatı olan tüm avukatlarımızın 5 Nisan Avukatlar Günü’nü kutluyorum.

Hak ve hukukumuzu koruyan avukatlarımızın, avukatlar gününü kutlarım.

Hukuk devletinin olmazsa olmazı yargı erkinin temel tası ve en büyük güvencesi olan, savunma mesleğinin temsilcileri olan avukatlarımızın bu özel gününü kutlarım.

Birey hak ve özgürlüklerinin savunulmasında ,hakların korunmasında, hukukun üstünlüğünün varolmasında yılmadan çaba gösteren; demokratik, laik, sosyal ve hukuk devletinin devamının güvencesi olan siz değerli avukatlarımızın 5 nisan avukatlar gününü kutlar saygılar kutlarım.

Adalete ve adil yargılamaya bir gün herkesin ihtiyacı olabilir. Avukatlar Gününü kutlarım.

Kutsal Savunma Hakkımızın Temsilcileri; Değerli Avukatlarımızın Avukatlar Günü Kutlu Olsun!

Haklının ve ezilenin yanında dimdik ayakta duran ve tüm gücünü kullanan avukatlarımıza selam olsun. Avukatlar Gününüz kutlu olsun.

Hukuk sisteminin en dayanıklı zincirleri olan cansiperane bir şekilde hakkın peşinden giden tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun.

Hukuku üstün kılmak için savaşan hak ve adaletten yana olan hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.

Hiçbir şey bir devleti kendi kanunlarınıbirtutamsoz.com ihlal etmekten daha hızlı yıkamaz. (Thomas Clark)Avukatlar Gününü kutlarım.

Toplum içerisindeki adaletin yapı taşlarından birisi olan ve işlerini hakkı ile yapıp mazlumların yanında yer alan tüm avukatların Avukatlar Günü kutlu olsun.

Savunma hakkı gibi kutsal bir kamu hizmeti gören avukatlarımızın tüm toplumda gerekli saygınlığa erişmesi ve bu bilincin tüm topluma yerleşmesi arzusu ile avukatlarımızın Avukatlar Gününü kutlarım.

Daima adaleti,hakkı ve hukuku gözeten avukatlarımızın ve hukuk camiamızın 5 Nisan Avukatlar Günü ‘nü kutlar,görevlerinde başarılar dilerim.

Adaletin güçlüden değil haklıdan yana olması dileğimle, tüm hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.

Hukuksuzlukların giderek arttığı hukukun istisna olduğu bir dönemde kalan hukuk namına hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.

Müslüman ülkelerdeki adaleti sorduklarında, Onlara Hz. Ömer öldü deyin! Benim ve tüm hukukçuların Avukatlar Gününü kutlarım.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

44
15 shares, 44 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
0
Güzel
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Duygusal Duygusal
0
Duygusal
Komik Komik
0
Komik
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir