14 Mart Tıp Bayramı Sözleri


42
14 shares, 42 points

Merhabalar bu sayfamızda tıp sözleri, tıp bayramı sözleri, 14 mart tıp bayramı sözleri, tıp bayramı doktor sözleri,tıp bayramı 2019 yer alır.

Tıp Bayramı Nasıl Ortaya Çıkmıştır?

Türkiye’de tıp başlagıcı olarak görülen “Tıbhane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire” tıp okulunun açılması 14 Mart 1827’dir.

İlk kez İstanbul’un işgal altında olduğu günlerde işgalcileri protesto etmek amacıyla tıp talebeleri 1919 yılında kutladı. Bu kutlamalara Fevzi Paşa, Besim Ömer Paşa, Akil Muhtar (Özden) gibi dönemin ünlü hocaları da katılmıştır.Bu tören tıp mensupları arasında vatanı müdafaa hareketleri olarak başlamıştır.

1929-37 seneleri arasında 12 Mayısta kutlandı.Bu tarihin seçilme amacı ise Yıldırım Darüşşifasında ilk kez Türkçe tıp dersi verildiği tarihtir.Ancak daha sonraları bu düşünceden vazgeçildi ve tekrar 14 Mart’ta kutlanmaya başlandı.

Dünya’da farklı uygulamalar vardır.Örneğin Amerika’da 30 Mart’ta kutlanır.Çünkü Amerika’da ilk kez genel anestezi bu tarihte yapılmıştır.Diğer bir örnek ise Hindistan…Hindistan’da ise 1 Temmuz Doktorlar günüdür.

14 Mart Tıp Bayramı Sözleri

Gönlü yücelerden yücebirtutamsoz.com olan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

“Beni Türk hekimlerine emanet edin.” M. Kemal ATATÜRK

14 Mart Tıp bayramını kutluyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

Sağlık, vücutları sağlam olanların başına konmuş bir taçtır. (Hz. Muhammed s.a.v) tüm sağlık birimlerinin 14 Mart tıp bayramını kutlarım.

İnsanla uğraşıp, insanı yaşatmayı, acısını azaltmayı, derdine derman olmayı, mesleği olarak seçen Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

Sağlık hizmetlerinin ülkemizde en üst seviyeye çıkarılması için fedakarca çalışan ve sağlık alanında değerli katkılarda bulunan doktorlarımızın ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutlarım.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutlarım.

Ülkemizin her köşesinde, İnsan hayatının kutsallığından ödün vermeden, sonsuz sabır ve üstün gayret ile çalışan Tüm Sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” kutlu olsun.

Yüce gönüllü tüm doktorlarımızın, sağlık çalışanlarımızın, personelimizin ellerinden öperim. Gününüz kutlu olsun.

Her şeyin başı sağlıktır. Tıp bayramınızı en içten dileklerimle kutlarım.

Başkalarınınbirtutamsoz.com dertleri ile dertlenen, kişisel işlerini mesleki ve toplumsal sorunların hep bir adım gerisinde tutan, 14 Mart’ta bu vatan için mezun veremeyip canlarını veren tıbbiyelileri de unutmayan tüm sağlıkçılarımızın 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Karşılaştığınız türlü güçlüklere rağmen, kutsal mesleğinizin icrasında yurttaşlarımızın sağlık sorunlarının çözümüne yönelik insanüstü gayretiniz bizler için iftihar kaynağıdır. Bu vesileyle size minnet ve şükran duygularımı ifade etmeyi bir görev sayar, 14 Mart Tıp Bayramınızı içten duygularımla kutlarım.

Sağlık çalışanlarına yönelik şiddet olaylarının yaşanmadığı günlerin tez zamanda gelmesi dileğiyle… 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Bir doktor gören bir göz ve hastalıkları tedavi etme yetisiyle donatılmıştır. Kötü anlarımızda bize umut veren odur. Tıp Bayramınız en samimi duygularımla tebrik ederim.

Meşakkatli mesleğimizi insan onuruna yakışır şekilde yerine getirmeye çalışan tüm fedakâr sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Gece-gündüz, kar-çamur, bayram-tatil demeden büyük bir özveriyle insanların sağlıklı ve daha sağlıklı yaşaması için ellerinden gelen her türlü çabayı esirgemeyen, sunan verilen görevleri zamanında ve tam yapan tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramlarını kutlarım.

Sağlıklı toplum olabilme yolunda var gücüyle çalışan, insanlığa nitelikli yaşam sunmayı amaç edinen, “ÖNCE İNSAN” ilkesi ile gece gündüz özveri ile çalışan tüm hekim arkadaşlarımızın, sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan tüm sağlık personelinin bayramını kutlar, mutluluklar dilerim.

Bir nefeslik sıhhatin bile değerinin ölçülemeyeceğinin bilincinde olarak; sağlık sektörü çalışanlarına sevgi ve şükranlarımı sunar, Tıp Bayramlarını kutlar, tüm insanlık için sağlık ve huzur dolu bir yaşam temenni ederim.

“Sağlıklı mümin, hastalıklı müminden daha iyi, daha üstün ve Allah’a daha sevimlidir.” Hz. Muhammed (s.a.v)

“İki şeyin elden gitmeden değerini takdir etmek zordur; sağlık ve gençlik.” Hz. Ali (r.a)

“Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur.” Eflatun

Bizim Direniş Destanımız İşte O Gün Başlamıştır. 14 Mart 1919. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

İstanbul Üniversitesi Tıbbiye bölümü 1921’de hiç mezun vermez! Çünkü 1915 Tıbbiyelileri gönüllü katıldıkları 19 Mayıs Taarruzunda şehit olmuşlardır. Başta hekimlerimiz olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı kutlu olsun.

Tıp, bir belirsizlik bilimi ve bir olasılık sanatıdır.

Tıp sadece bir bilim değildir; aynı zamanda bir sanattır.

Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi Olmaya devlet cihanda bir nefes sıhhat gibi. (Kanuni Sultan Süleyman) Tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı kutlu olsun.

Bütün günlerinizin benim bütün günlerimi yaptığınız gibi harika olmasını dilerim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Herkes doktorlarına teşekkür etme fırsatı yakalayamayabilir. Bugün beni sizinle karşılaştıran Rabbime şükrediyorum. Benim için yaptığınız her şey için teşekkür ederim. Tıp Bayramınız kutlu olsun.

Bir doktordanbirtutamsoz.com daha fazlası olduğunuz için size teşekkür ederim. Bir doktor, bir danışman ve bir rehber… Size o kadar şey borçluyum ki… Tıp Bayramınız kutlu olsun.

“Hastalıkların tedavisinde en büyük hatanın nedeni, vücut için doktor, doktor için ruh olmasıdır. Ancak ikisi ayrılmaz.”


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

42
14 shares, 42 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
1
Güzel
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Duygusal Duygusal
0
Duygusal
Komik Komik
0
Komik
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir