Etkileyici özlü sözler 2020


40
13 shares, 40 points

Toplumsal medyada son vakitlerin en trend paylaşımlarının başında özlü kelamlar geliyor. Etkileyici kelamlar bulmak ve kullanmak  isteyen internet kullanıcıları araştırmalarını bu alanda sürdürüyor. Kullanıcıların his, fikir dünyasını yansıtan, Türk ve Dünya Edebiyatında söyledikleri sözlerle ve kullandıkları cümlelerle hafızalarda yer etmeyi başarmış ünlü düşünürlerin kelamlarını sizler için hazırladık. İşte 2020 yılına özel sevdiklerinize, arkadaşlarınıza ve ailenize gönderebileceğiniz manalı, yeni, resimli  ve kısa özlü kelamlar…

2020 FOTOĞRAFLI SÖZLER 

“Çocuklarınıza güçlü olmayı değil, mutlu olmayı öğretin. Böylece, hayatları boyunca sahip oldukları şeylerin fiyatını değil, pahasını bilirler.”“Mutlu olmayı yarına bırakmak, karşıya geçmek için ırmağın durmasını beklemeye misal ve bilirsin, o ırmak asla durmaz.”“Hayatta daima gerçekleri savun! Takdir eden olmasa bile, vicdanına hesap vermekten kurtulursun.” 

“Bu gece, seni üzen şeyleri düşünerek ahenge, bir gün, biriyle, daima keyifli olacağını düşünerek uyu. Çünkü katiyen bir gün, biriyle, ebediyen şad olacaksın.”“Bir beşere tamamıyla güvendiğiniz de iki sonuçtan birini elde edeceğiniz katidir. Ya hayat uzunluğu dost, ya hayat uzunluğu bir ders.”

“Öyle beşerler vardır ki; binlerce kelam konuşsanız bile sizi anlamazlar. Ve o kadar dostlar vardır ki; tek kelam konuşmasanız bile sizi anlarlar.”“Görmek istemediklerinizi gözlerinizi kapatarak engelleyebilirsiniz lakin hissetmek istemediklerinizi kalbinizi kapatarak engelleyemezsiniz.”

”Asla öteki beşerler üzülmesin diye kendini üzme. Unutma; sen kaldırabiliyorsan, onlar da kaldırabilir.” “Açık kelamlı olmak kafidir uygun. En makus ihtimalle sonradan kaybedeceklerini, en başta kaybedersin. ““İyilik yapmaya devam et. Karşındaki o uygunluğa layık olmasa bile, sen o uygunluğa layıksın.”“İnsanı ateş değil, kendi gafleti yakar. Herkeste kusur görür, kendisine kör bakar. Neye nasıl bakarsan, o da sana o derece bakar.”“Herkesin bir umudu vardır, bir savaşı, bir kaybedişi, bir acısı, bir yalnızlığı, bir hüznü, çünkü; herkesin bir gideni vardır, içinden bir türlü uğurlayamadığı.”“Her şeyin vakti yaşadığınız o andır. Şad olmayı ertelemeyin. Çünkü canınızın istediği vakit ölmeyeceksiniz.”“Birine duyduğun sevgi ve hudut gerçek orantılıdır. En çok sevdiğin beşere, herkesten çok sinirlenirsin.” 

“Şu an ve artık, gerçektir, canlıdır. Geçmiş canlılığını yitirenken, gelecek artık can bulmayandır. Yani bugün var, yarın olmayabilir.”

2020 KISA ÖZLÜ KELAMLAR

“İnsanın mutluluğunun temeli hak ve adalet konusunda toplanır. Bir beşere yapılan haksızlık bütün toplumu yaralar. Hak ve adalet hissi bireylerden başlamalıdır. Ve insan, bireyin mutluluğunun kendi mutluluğu için kural olduğuna inanmalıdır.”

“Hayatta bir gayesi olmayan beşerler, bir ırmak üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler; onlar gitmezler, lakin suyun akışına kapılırlar.”

“Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. Bugün yarına dünle beslenerek yol alır.”

“Niçin sürekli birlikte barış ve ahenk içinde yaşamayalım? Hepimiz birebir yıldızlara bakıyoruz, tıpkı gezegenin üzerindeki yol arkadaşlarıyız ve birebir gökyüzünün altında yaşıyoruz.”

“Kendinizi başkalarına anlatmanıza hiç gerek yok. Herkes kimliğini cebinde, kişiliğini yüreğinde taşır.”

“Ne beğenilen demiş Cemal Süraya; Uğraşamam dünümle ve dünümdekilerle… Ben yarına bakarım yanımdakilerle.”

“Beni mahveden şey; bana palavra söylemiş olman değil, sana bir daha inanmayacak olmamdır.”

“Yorgun olduğumuzda, uzun vakit önce fethettiğimiz fikirlere saldırıyoruz.” 

“İnsanların, senin hakkında ne düşündüklerini önemsemeyerek, ömrünü uzatabilirsin” 

“Dünyada iki farklı insan var, bilmek isteyenler ve inanmak isteyenler. “

“Hayat bir bisiklete binmek üzeredir. Istikrarınızı korumak için hareket etmeye devam etmelisiniz. “

“Senin için yapraklarını kopardığım papatyalardan özür diledim dün gece. “Haklısınız dedim, ne sevdiği makul, ne sevmediği.”

“Hayatta bir gayesi olmayan beşerler, bir ırmak üzerinde akıp giden saman çöplerine benzerler; onlar gitmezler, lakin suyun akışına kapılırlar. “

“İyi olduğunuz için herkesin size adil davranmasını beklemek, vejetaryan olduğunuz için boğanın saldırmayacağını düşünmeye gibisi. “

“Bir düş büyü ile gerçek olmaz; ter, kararlılık ve sıkı çalışma gerektirir.”

“Konuşup konuşmamak bir şeyi değiştirmeyecekse, susmamak için bir neden yoktur”

“Planınız bir yıl için pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin.”

“İyi kararlar tecrübeden kaynaklanır. Tecrübeler ise makus kararlardan”

“Bütün sevgileri atıp içimden, varlığımı yalnız ona verdim ben, elverir ki bir gün bana derinden, ta derinden bir gün bana “Gel” desin. “

Her insan yanlış yapabilir lakin sadece büyük beşerler yanlışlarının farkına varabilir.

“Mutluluğun formülü, gerektiğinde değersiz şeylerle meşgul olabilmektedir.”

Idealler yıldızlara emsal. Onlara ulaşamazsınız, lakin size yol gösterirler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

40
13 shares, 40 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
1
Güzel
Bayıldım Bayıldım
0
Bayıldım
Karizmatik Karizmatik
0
Karizmatik
Duygusal Duygusal
0
Duygusal
Komik Komik
0
Komik
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir