Sevgi Kelimesi, Sevgi Nedir?


39
13 shares, 39 points

Sevgi Kelimesi inceleyeceğimiz bir yazı ile karşınızdayız.

Günlük hayatımızda en çok kullandığımız kelimelerden olan Sevgi Kelimesi, “Sevmek ne güzel”, “Hayat sevince güzel!”, “Sevmek sevdaya dahil mi?” gibi birçok yerde kullanırız. TDK’ya göre sevgi; İnsanı bir şeye veya bir kimseye karşı yakın ilgi ve bağlılık göstermeye yönelten duygu bakınız.

Sevgi Kelimesi kelime anlamı olarak, karşısında bulunan kişiye karşılık beklemeden ondan hoşlanmak, ona karşı bir muhabbet hissetmek, bağlanmaktır. Eğer istersen Sevgiliye Sözler yazımızı okuyabilirsin.

Sevgi kelimesi aynı zamanda bizim gelenek ve göreneklerimiz arasında da yer almaktadır. Anne ve babamızı sevmek varsa kardeşlerimizi sevmek onlara Sevgi beslemek gibi. Sevgi burada ise güveni temsil etmektedir. Anne ve babanıza güvenirsiniz bu yüzden seversiniz, kardeşinize güvenirsiniz bu yüzden seversiniz gibi.

sarılan kuşlar, sevgi ile ilgili bir söz

Sevgi Kelimesi Hayatımızda

Hayatımızın her aşamasında yer veririz Sevgi Kelimesine. Doğduğunuzda Anne ve Babanızı severek başlarsınız. Kardeşiniz olur onu seversiniz. Büyüdükçe çevrenizdekileri seversiniz akrabalarınızı arkadaşlarınızı gibi. Okula gidersiniz öğretmeninizi seversiniz, sokakta ve okulda arkadaşlarınızı seversiniz. Sevgi çok geniş bir kelimedir. 7’den 70’e her anımızda Sevgi vardır. Bize devamlı kendisini hatırlatır, her anımızda yanımızda olur.

İnsanlar karşısında bulunan insandan hoşlandığında, ona merhamet gösterdiğinde yada ona güvendiğinde aslında ona karşı bir Sevgi beslemiştir. Sevgi duygusu hissedilen insan ile hissedeni birbirine bağlar diğer bir deyimi ile birbirine dolar. Sevgi kelimesi sadece insanlar için de kullanılmaz, bir insan sadece başka bir insana sevgi duymaz. Sevgi duyan kişi bir kediyi, bir köpeği ve bir çiçeği sevebilir. O kadar geniş bir kelime ki sığdıramayız buraya. Sevgi kelimesi insanlar arasında aynı zamanda muhabbeti de arttırır ki mesela sevdiğiniz bir insanla mı sohbet etmek istersiniz yoksa başka birisi ile mi? Sevdiğiniz ona Sevgi beslediğiniz insan ile yapacağınız muhabbet daha bir farklı ve hiç bitmesin istersiniz. Sevgi aynı zamanda da özlem demektir.Sevgi duyduğunuz kişiden ayrıldığınızda veya uzaklaştığınızda ona karşı aynı zamanda da özlem duygusu beslemiş olursunuz. bu sayede Sevgi sadece kendisi ile kalmaz başka kelimeleri de çıkarır karşımıza

Yazdıklarımızı toparlayacak olursa sevgi kelimesinin hayatımızın hemen hemen her yerinde kullanmaktayız, kullanmalıyız da. Hayatımızda Sevginin hiç eksilmemesi dileği ile iyi günler.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O Zaman!

39
13 shares, 39 points

Sizin Tepkiniz Nedir?

Güzel Güzel
3
Güzel
Bayıldım Bayıldım
1
Bayıldım
Karizmatik Karizmatik
1
Karizmatik
Duygusal Duygusal
1
Duygusal
Komik Komik
0
Komik
admin

0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir